Ako vytvoriť a vypublikovať METRO aplikáciu do Windows Store I.

Tento miniseriál začnem v opačnom zdanlivo nelogickom poradí. Začnem tým ako publikovať aplikáciu do Windows Store, a aké podmienky je potrebné splniť, aby bola vaša aplikácia publikovaná. Pravdepodobne jedinou možnou cestou, ako si používatelia budú môcť nainštalovať nové METRO aplikácie do Windows 8 bude Windows Store. Všetci, ktorí majú nainštalovanú verziu Windows 8 Consumer Preview už túto možnosť určite vyskúšali a nejakú zaujímavú aplikáciu si nainštalovali (odporúčam vyskúšať hernú klasiku Cut The Rope). Vývojárov bude určite viac zaujímať, ako to vyzerá na opačnej strane virtuálneho pultu Windows Store, teda ako sem vypublikovať svoju aplikáciu, aby bola dostupná pre prípadných záujemcov. V rámci tzv Excellence Labs som mal možnosť zúčastniť sa ladenia procesu publikovania.

Zdôrazňujem, že popísané postupy som realizoval v procese testovania procesu publikovania, takže keď sa Windows Store oficiálne otvorí pre Slovensko, môžu niektoré záležitosti fungovať inak a dúfam že sa tento proces zjednoduší a zlepší sa spätná väzba.

Zatiaľ Windows Store pre Slovensko otvorený nie je, funguje však pre Českú republiku a našinec si už cestu nájde… v ďalšom príspevku formou “cartoons” ukážem ako na to. Aby som to upresnil, ukážem spôsob publikovania aplikácie, nie spôsob ako si urobiť vývojárske konto na Windows Store.

Vytvoril som dve aplikácie. Handy Counter, teda jednoduché “ručné počítadlo” a hru Sudoku.

Hlavným kritériom pre mňa ako publicistu bolo, aby bol kód aplikácií krátky a teda publikovateľný. S obidvoma aplikáciami som išiel s kožou na trh, teda skúsil som ich publikovať do Windows Store. Ako vidíte n nasledujúceho obrázku, s aplikáciou Handy Counter sa mi to podarilo a skoro dva týždne bola dostupná vo Windows Store…

… až kým si niekto nevšimol kúzelného slovíčka Slovakia v rubrike Country a keďže Slovensko zatiaľ podporované nie je, prišiel mi v jazyku “susedného”, podporovaného kmeňa mail nasledujúceho znenia:

Dobrý den,,

Dne 6/18/2012 3:58:01 PM (UTC) jsme ze Store odebrali balíček Handy Counter. Důvodem bylo porušení podmínek používání Windows Store.

Znamená to následující:

Aplikace už není v Store dostupná.

Noví zákazníci nebudou moct aplikaci získat ani si ji nainstalovat.

Zákazníci, kteří už aplikaci mají, ji nadále můžou používat, ale nebudou ji moct přeinstalovat.

Pokud si myslíte, že jste tuto e-mailovou zprávu obdrželi omylem, nebo máte zájem o další informace, oznamte to prosím zde.

Děkujeme,
Tým Windows Store

 

Ale to vôbec nevadí, pokus považujem za úspešný, získané skúsenosti mi nikto neodoberie, takže po oficiálnom otvorení Windows Store pre Slovensko budem mať “konkurenčnú výhodu”, v podobe poznania postupov a úskalí procesu publikovania. V ďalšom príspevku uvidíte, že splniť podmienky publikovania nie je vôbec jednoduché.

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: