Nové touchpady a myši podporujúce dotykové ovládanie

Windows 8, a hlavne prechodný nedostatok zariadení s dotykovým displejom je obrovskou príležitosťou pre výrobcov tzv. HID (Human Interface Device) príslušenstva. Vyskúšal som dve zariadenia, ktoré sú momentálne špičkou v tejto oblasti – myš Logitech Touch Mouse t620 s povrchom citlivým na dotyk a touchpad Logitech Touchpad T650. Práca s obidvoma zariadeniami je komfortná a umožňujú realizovať niekoľko kľúčových giest pre obládanie Windows 8. U myši som ocenil možnosť pokročilého rolovania pohybom prsta po povrchu myši a prepínanie medzi aplikáciami pohybom prsta od ľavého okraja v hornej časti myši smerom k stredu. Touchpad poskytuje takmer všetky základné gestá vrátane zväčšovania a zmenšovania objektov, nájazdov prstom od okraja do vnútra displeja, ktorými sa aktivuje lišta kľúčových tlačidiel (nájazd sprava), aplikačná lišta (nájazd zhora, alebo zdola) a prepínanie aplikácií (nájazd zľava). Môžem konštatovať, že tieto gestá sú rovnocenné ako v prípade dotykového displeja.

Logitech Touch Mouse t620

Logitech Wireless Rechargeable Touchpad T650

Menej intuitívne sú však gestá, u ktorých hrá úlohu konkrétna poloha. Zatiaľ čo na dotykovom displeji intuitívne nasmerujeme prst na konkrétne miesto, napríklad na dynamickú dlaždicu, touchpad nič nezobrazuje a musí pracovať s relatívnou polohou. Po priložení prsta na ľubovoľné miesto tabletu musíte sledovať kurzor na displeji a presunúť ho na požadované miesto.

K zaujímavej situácii dôjde v prípade ak pripojíte tablet s dotykovým displejom k externému monitoru, aby ste mohli pracovať s vyšším rozlíšením. Zobrazovanie na tablete sa vypne, ale ovládanie dotykom zostane funkčné. Ak tablet umiestnite pod monitor, či už vodorovne, alebo zvisle získate veľmi presný, intuitívne použiteľný veľkoplošný multidotykový touchpad.

Displej tabletu pripojeného k externému monitoru veľmi dobre poslúži ako touchpad

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: