Ako vytvoriť USB médium pre Windows To Go

Windows To Go odporúčam inštalovať iba na USB zariadenia určené k tomuto účelu. Ja som použil zariadenie Kingston DataTraveler KW-U4132. Dôvod je jednoduchý. Flash médium má síce veľmi vysoký, no obmedzený počet prepisov (desiatky tisíc). Niektoré sektory napríklad alokačné tabuľky Windows prepisuje extrémne často, preto musí zariadenie podobne ako SSD disky tieto oblasti dynamicky presúvať.

Vo Windows 8 Enterprise Client spustite aplikáciu Windows To Go. Nachádza sa v nastaveniach a najjednoduchšie ju nájdete, ak stlačíte kombináciu kláves Win+W, čím aktivujete vyhľadávanie v nastaveniach a napíšete text “Windows To Go”.

Aktivovanie aplikácie Windows To Go

V nasledujúcom kroku vyberiete zariadenie, na ktoré budete pracovný priestor Windows To Go inštalovať. Inštalačný program skontroluje, či zariadenie spĺňa hardvérové požiadavky.

Výber externej jednotky, ktorá sa použije na vytvorenie Windows To Go

Inštalácia pokračuje výberom súboru s “obrazom” Windows (súbor má príponu .wtm). Tento obraz obsahuje operačný systém, aplikácie a súbory počítača. Vo väčšine prípadov funkcia Windows To Go nájde príslušný obrazový súbor sám, ak sa tak nestane, obráťte sa na svojho správcu systému.

Ja som použil ISO súbor inštalačného média Windows 8 Enterprise, ktorý som pripojil ako virtuálnu jednotku.

Výber obrazu systému Windows 8

Nasleduje voliteľné nastavenie šifrovania disku pomocou nástroja BitLocker, ktoré pomáha zabrániť hackerom v prístupe k vašej jednotke jej fyzickým vybratím z počítača a inštaláciou do iného počítača. Po zapnutí šifrovania sa môžete prihlasovať do systému Windows a používať svoje súbory zvyčajným spôsobom.

Voliteľné nastavenie šifrovania disku pomocou nástroja BitLocker

Posledný dialóg inštalačného programu poskytuje možnosti nastavenia spúšťania po reštarte. Počítač môžete spustiť z pracovného priestoru funkcie Windows To Go dvomi spôsobmi: automaticky, keď sa rozpozná kľúč USB, alebo manuálne, otvorením nastavenia firmvéru a zmenou možností pri spustení. Túto voľbu môžete neskôr zmeniť pomocou položky Windows To Go v ovládacom paneli.

Nastavenie spúšťania po restarte

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s


%d bloggers like this: