Win8 aplikácia Slovenské zastupiteľstvá

Do Windows Store som publikoval novú aplikáciu pre Windows 8 so zoznamom slovenských veľvyslanectiev a konzulátov. Môže sa hodiť cestovateľom v núdzi.

Aplikácia je na http://apps.microsoft.com/windows/sk-SK/app/slovenske-zastupitelstva/3ec6aaed-f974-4aa0-819c-4e420f620825

 Aplikácia prehľadne zobrazuje slovenské zastupiteľstvá, teda veľvyslanectvá a generálne konzuláty v zahraničí. Je vynikajúcou pomôckou pre našich občanov, ktorí v zahraničí stratia cestovné doklady, alebo sa ocitnú v núdzi a potrebujú pomoc slovenského veľvyslanectva, alebo generálneho konzulátu. V aktuálnej verzii sa aplikácia nepripája k internetu, nakoľko v niektorých krajinách sú poplatky za prenesenie údajov vysoké. využíva statické dáta, ktoré budú aktualizované formou aktualizácie aplikácie.
Aplikácia obsahuje podrobnosti o každom zastupiteľskom úrade, vrátane telefonického a mailového kontaktu, núdzové mobilné číslo , na ktoré sa dá volať mimo úradných hodín, adresy s mapou a otváracie hodny.

Reklamy

6 komentárov to “Win8 aplikácia Slovenské zastupiteľstvá”

 1. Liero Says:

  Windows 8 poskytuje API, ktore aplikacii umoznuje zistit, ci je uzivatel prave pripojeny k internetu cez metered connection, alebo nie a podla toho sa rozhodnut.

  Navrhujem, aby data boli ulozene lokalne na zariadeni, ale pri starte sa automaticky zosynchronizovali v pripade bezplatneho pripojenia.

  vid: http://blogs.msdn.com/b/windowsappdev/archive/2013/04/10/creating-connected-windows-store-apps.aspx

 2. Luboslav Lacko Says:

  Technicky je to dobrý nápad, problém je v tom, že žiadny zdroj údajov pre túto aplikáciu neexistuje. Obsahuje statické dáta zo stránok Ministerstva zahraničných vecí. Aplikácia by mohla jedine pristupovať na aktualizované stránky, to urobím v ďalšej aktualizácii (stačí pridať jediný link, URL na stránky aplikácia v interných údajoch má). To že som napísal do popisu v store že aplikácia sa nikam nepripája je trochu nátlakom na MZV aby mi poskytli prístup k zdroju údajov z ktorého to berú ich stránky.

 3. NoPl Says:

  Myslim ze Lierovi islo aby si data tahala zo serveru Aplikacie, kde by to samozrejme niekto udrzoval “Aktualne”

 4. Luboslav Lacko Says:

  Potiaž je v slove “niekto”. Akonáhle by si to “niekto” z MZV vzal pod patronát, urobil by som serverový zdroj údajov pre aplikáciu. Takto raz za pol roka, alebo rok skontrolujem údaje a opravím ich v zdrojovke aplikácii. Aby sa ten “niekto” našiel, potrebujem dokázať, že aplikácia je užitočná, keď bude mať 4000 stiahnutí, začnem s tým MZV otravovať. Skúsim zistiť štruktúru údajov ktorú používajú stránky MZV a naťahovať ich odtiaľ. Publikovaná verzia je prvý draft a čakám pripomienky k dizajnu, k tomu aké údaje a ako prezentovať

 5. liero Says:

  Co sa tyka prace so ziskavanim udajov, nic sa tym neskomplikuje. Ved je predsa jednoduchsie, raz za pol roka aktualizovat zaznam v databaze, ako publishovat novu verziu cez store, no nie?

  Nakolko zijeme v 21. storoci, taketo veci by mali byt samozrejmostou, lebo inak je to aplikacia na urovni prvej polovice devatdesiatych rokov. Chapem, ze to je robota navyse, ale nejaku minimalnu garaciu kvality by si mal kazdy urcit.

  • Luboslav Lacko Says:

   Viem, že občan má mať vrelý vzťah k štátu. Ale zas tak vrelý, aby som z fandovstva k Ministerstvu zahraničných vecí prenajal webhosting s databázou, platil ho a v tejto databáze aktualizoval údaje, ktoré už MZV vo svojich databázach má, tak až taký fanúšik štátnej správy nie som. Aplikácia je určená pre cestovateľov v núdzi, a málokedy ju niekto spustí len tak aby si aktualizovala údaje. To by som jej musel posielať aktualizácie formou notifikácie z cloudu. Ak však počet stiahnutí dosiahne zaujímavé číslo, tak tú databázu a notifikácie dorobím z úcty k ľuďom, ktorí si aplikáciu stiahli.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s


%d bloggers like this: