Máte iPad a chcete si vyskúšať dotykové ovládanie Windows 8?

Jednou z príčin prečo je malý záujem o Windows 8 aplikácie, je nedostatok kvalitných tabletov a konvertibilných zariadení za primeranú cenu. Nemáte Windows 8 tablet a chcete si vyskúšať dotykové ovládanie. Stačí vám iPad a PC alebo notebook s nainštalovaným Windows 8. Jedným z riešení je TeamViewer. Aplikáciu nájdete na teamviewer.com a pre nekomerčné použitie je zdarma.

Pomocou programu TeamViewer sa môžete pripojiť k ľubovoľnému počítaču alebo serveru, napríklad za účelom vzdialenej IT podpory, vyriešenia problému a podobne. Okrem ovládania môžete zdieľať súbory, inštalovať programy a pod. a to všetko aj so spusteným firewallom. Môžete ním vzdialene ovládať plochu partnera a poskytnúť mu online pomoc alebo môžete zobraziť obrazovku zákazníka a to všetko bez starostí s ohľadom firewallu, IP adries alebo prekladom sieťových NAT adries. Na vzdialenom počítači stačí iba spustiť malú aplikáciu, ku ktorej nie je potrebná inštalácia ani práva administrátora.

Pripojenie k PC s Windows 8 v móde Modern UI z iPadu pomocou aplikácie TeamViewer

Ak sa pomocou aplikácie TeamViewer na diaľku pripojíte k počítaču s Windows 8 nie je problém počítač ovládať aj v “Modern UI” móde určenom pre tablety s dotykovou obrazovkou. Ovládanie z iPadu je rovnako pohodlné, ako keby ste mali priamo tablet s Windows 8 vrátane giest nájazdu prstom do obrazovky zo strán. Gestom smerujúcim sprava sa zobrazí lišta kľúčových tlačidiel, zľava panel na prepínanie aplikácií. Nájazdom prsta zhora, alebo zdola sa zobrazí aplikačná lišta. Presne rovnako ako by ste ovládali natívny Windows 8 tablet.

Pripojenie k PC s Windows 8 v desktopovom móde z iPadu pomocou aplikácie TeamViewer

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s


%d bloggers like this: