Siena – príklad vytvorenia Windows 8.1 aplikácie bez programovania IV.

Inštalovanie a publikovanie aplikácie. Predpokladáme situáciu že máte v návrhovom prostredí Microsoft “Project Siena” vytvorenú a pomocou tlačidla Preview aj do značnej miery odladenú aplikáciu. Pred vami je finálna fáza. Vytvoriť inštalačný balíček, nainštalovať aplikáciu na lokálny počítač, dôsledne ju otestovať a v prípade že ste s fungovaním aplikácie spokojní, môžete ju publikovať do Windows obchodu.

Publikovanie zahájite pomocou položky menu na hornej aplikačnej lište File – Publish. Jediným krokom, ktorý je v tejto fáze potrebné urobiť je vytvoriť a nahrať obrázok, ktorý bude použitý na dlaždiciach vami vytváranej aplikácie a na úvodnej obrazovke SplashScreen. Impilicitne je tam ikonka so symbolom blesku.

Kliknutím na odkaz See app tile sizes si môžete pozrieť dynamické dlaždice všetkých veľkostí aj SplashScreen – obrázok ktorý sa zobrazí po spustení aplikácie po dobu jej inicializácie

Nezabudnite zaškrtnúť políčko Publish resources locally, aby sa k aplikácii pribalili aj údaje, obrázky a videá. Ak aplikácia využíva zdroje údajov na Internete, napríklad v lokalitách SharePoint, nechajte toto pole neoznačené.

Po aktivovaní tlačidla Publish zvoľte cestu kam chcete publikovať inštaláciu aplikácie. Znovu zdôrazňujeme že sa vytvorí inštalačný súbor, ktorý keď následne v desktope spustíte, nainštalujete Windows 8.1 aplikáciu na lokálny počítač, prípadne vytvoríte balíček, ktorý môžete publikovať do Windows obchodu. Najskôr označte voľby Install on this PC. V podadresári PublishedPackage sa vytvorí jednak inštalačný súbor InstallApp.exe a jednak zdrojovky aplikácie (HTML5 + JavaScript + CSS).

Aplikáciu dôkladne otestujte. Potom znovu spustite inštalačný program a označte voľbu Create an appx file for sharing. Skontrolujte publikačný certifikát a vytvorte APPX balíček, ktorý môžete uploadovať do Windows obchodu.

Vytváranie balíčka pre publikovanie vašej aplikácie do Windows.

Certifikát pre publikovanie aplikácie.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s


%d bloggers like this: