Posielanie notifikácií pre Windows 8 aplikácie

V mini seriáli ukážem posielanie notifikácie cez cloud. Pre tento účel potrebujete Windows Azure konto

 

1 – Vytvorenie konta Windows Azure

Windows Azure je operačný systém pre služby typu “cloud computing”, ktorý slúži ako prostredie pre vývoj, hostovanie a správu služieb na platforme Windows Azure. Vstupný bod do platformy je www.windowsazure.com.

Námetom príkladu je vytvorenie bezplatného trial konta (www.windowsazure.com/en-us/pricing/free-trial ).

konto.png Dialóg pre vytvorenie skúšobného konta, ak je to relevantné ponúkne predplatiteľom MSDN upgrade

V úvodnej fáze vytvorenia účtu budete požiadaní o zadanie verifikačného kódu, ktorý vám bude zaslaný prostredníctvom SMS.

Následne, napriek tomu že máte garantované, že nebudete nič platiť, ani keď prekročíte mesačnú lehotu a neupracete po sebe, teda neodstránite publikované služby, je pri vytváraní skúšobného konta potrebné zadať ako povinný parameter číslo kreditnej karty. Kreditná karta v tomto prípade slúži výhradne k overeniu vašej totožnosti a bude z nej stiahnutá maximálne suma 1 USD aby sa overilo, že karta funguje. Tieto peniaze sa vám následne na kartu vrátia. Dôvodom takéhoto postupu je, aby sa výpočtový potenciál týchto účtov nezneužíval na rôzne nekalé účely.

Počas 1 mesiaca máte k dispozícii na vyskúšanie ľubovoľné služby v objeme 150 EUR. Vstupný bod do vášho Azure účtu je https://manage.windowsazure.com/

Skúšobné konto v rámci predplatného MSDN

Vývojári s predplatenou službou MSDN môžu využívať bezplatné konto počas celého trvania predplatného. Objem dostupných prostriedkov závisí od úrovne MSDN, ktoré máte predplatené. V prípade aktivovania benefitu Windows Azure v MSDN, nie je potrebné zadať žiadnu platobnú kartu, pričom aj pri tomto prístupe máte garantovanú nulovú platbu. Ak vyčerpáte pridelené limity, služba bude zvyšok mesiaca obmedzená. Predplatné MSDN získavajú v programe BizSpark aj vývojárske “startupy”, ktoré si tiež môžu aktivovať Azure benefit bez platobnej karty a môžu ho používať dokonca aj na produkčné účely.

 

 

Vytvorenie konta pre predplatiteľov MSDN

Konto pre predplatiteľov MSDN má automaticky nastavenú kontrolu limitu aby nebolo potrebné platiť za využívanie služby nad rámec predplateného objemu

 

Predplatený objem v rámci MSDN konta

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: