Windows 10 – tlačová správa

Microsoft 30.9 predstavil ďalšiu verziu operačného systému Windows s názvom Windows 10. Od 1.10 je dostupný “Technický náhľad” (Technical Preview) pre PC na http://preview.windows.com.

Microsoft tiež predstavil Windows Insider program (WIP), ktorý si kladie za úlohu zapojiť zákazníkov do procesu tvorby samotného systému s cieľom uspokojiť ich potreby. Účastníci WIP dostanú možnosť nazrieť na Technical Preview Windows 10 a stály stream zostavený pomocou vývojového cyklu pre získavanie a využívanie spätnej väzby.

“Windows 10 je prvým krokom celej novej generácie OS Windows, poskytujúci zákazníkom nové spôsoby vzájomného prepojenia, hrania a práce,” povedal Terry Myerson, výkonný viceprezident skupiny Operačných systémov spoločnosti Microsoft. “Bude to náš najkomplexnejší OS a najlepšie vydanie, aké kedy spoločnosť Microsoft vyvinula pre svojich firemných zákazníkov.”

Windows 10: Znalosť a konzistencia naprieč zariadeniami

Windows 10 sa prispôsobuje zariadeniam, ktoré zákazníci používajú – od konzoly Xbox, cez telefóny, tablety, notebooky až po PC – pre ich vyššiu produktivitu. Windows 10 bude dostupný pre najširšiu škálu zariadení. Microsoft tiež poskytuje konvergovanú aplikačnú platformu pre vývojárov na všetkých zariadeniach s jednotným obchodom pre aplikácie. To znamená, že vývojári budú môcť vyvinúť aplikáciu pre viacero zariadení súčasne, takže vyhľadávanie, nákup a aktualizácia bude pre zákazníkov jednoduchšia ako kedykoľvek predtým.

Windows 10: Určený pre výzvy moderného biznisu

Windows 10 poskytuje takmer všetko, čo spoločnosti potrebujú, a to vrátane zabezpečenia na podnikovej úrovni, identity a funkcie pre ochranu informácií. To všetko spôsobom, ktorý môže znížiť náročnosť a zaistiť ľahšie vykonávanie práce. Jednou z oblastí pokroku sú najmä užívateľské identity, ktoré zvyšujú odolnosť proti narušeniu, odcudzeniu dát alebo phishingu (činnosť pre získavanie hesiel). Windows 10 tiež dopomôže k prevencii straty dát pomocou kontajnerov a oddelenia dát na aplikačnej a súborovej úrovni, umožňujúc ochranu, ktorá sleduje dáta nech už idú kamkoľvek.

Riadenie a nasadenie systému bolo zjednodušené natoľko, aby pomohlo znížiť náklady, vrátane upgradov z Windows 7 alebo Windows 8. Okrem toho budú organizácie schopné prispôsobiť obchodné špecifiká vlastným potrebám a prostrediu. Obchod pre aplikácie umožní pre objemové aplikácie licencovanie, flexibilnú distribúciu a schopnosť pre organizácie získať a znova použiť licencie, ktoré potrebujú.

Technical Preview PC produktivity

Prvotný Technical Preview Windows 10 ukazuje novú úroveň flexibility, navigácie a znalosti prostredníctvom skúseností so systémom Windows, ako napríklad:

  • Rozšírenie Ponuky Štart: Známe Štart menu je späť poskytujúc rýchly jednoklikový prístup k funkciám a súborom, ktoré ľudia najviac používajú a taktiež predstavuje nové miesto pre personalizáciu s obľúbenými aplikáciami, programami, ľuďmi a webovými stránkami.
  • Aplikácie bežia v okne: Aplikácie z obchodu Windows sa teraz otvárajú v rovnakom formáte ako programy na ploche. Môžu byť upravované a presúvané, majú titulkový pruh v hornej časti, ktorý umožňuje maximalizovať, minimalizovať a uzavrieť program či aplikáciu.
  • Práca vo viacerých aplikáciách naraz je jednoduchšia a intuitívnejšia. Dokonca poskytne návrhy na vyplnenie priestoru na obrazovke.
  • Nové Task View tlačidlo: Tlačidlo “Task Views” na paneli umožňuje jednotné zobrazenie pre všetky otvorené aplikácie a súbory, čo poskytuje možnosť rýchleho prepínania medzi aplikáciami a prístupu k nim.
  • Viac pracovných plôch: Namiesto toho, aby sa na jednej ploche prekrývalo príliš veľa súborov a aplikácií, je ľahšie vytvoriť a prepínať medzi odlišnými plochami pre rôzne účely a projekty – či už pre prácu alebo na osobné používanie.

Otvorený a spoločný vývoj

Microsoft preukázal pokračujúce odhodlanie úzko spolupracovať so zákazníkmi a pomáhať formovať budúcnosť operačného systému Windows so zavedením Windows Insider programu. Windows Insiders sa budú môcť zapojiť do obojsmerného dialógu so spoločnosťou a poskytovať spätné väzby na produkt v priebehu jeho vývojového cyklu. Program bude zahŕňať rôzne spôsoby ako zblížiť Windows Insiders so spoločnosťou Microsoft, vrátane aplikácie Windows Feedback pre zdieľanie podnetov a otázok, ako aj Windows Technical Preview Forum pre interakciu s inžiniermi spoločnosti Microsoft a ďalšími Insiders kolegami.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s


%d bloggers like this: