Nainštalujte si Windows 10 zostavu 10074

Počas konferencie Build bola pre participantov v programe Windows Insider uvoľnená nová zostava Windows 10 s číselným označením 10074. Pozorný používateľ si všimne, že názov zostavy sa zmenil z “Technical Preview” na “Insider Preview”, čo len podčiarkuje dôležitosť testovania nového operačného systému v komunite Windows Insider (https://insider.windows.com/ ).

Windows-10-Build-10074-Small

Zmenou, ktorú postrehnete na prvý pohľad je vylepšenie menu aj notifikačného panelu. Dizajnéri aplikovali polo priepustnosť, ktorá bola vo Windows 7 označovaná ako Aero Glass. Používatelia boli na túto vlastnosť zvyknutí a požadovali jej návrat. Microsoft sa k testovaniu tejto funkcie postavil veľmi zaujímavo. 50% testerov bude mať transparentnosť v ponuke hlavného panela a štart ponuky, zatiaľ čo zostávajúcich 50% bude na týchto prvkoch vidieť efekt rozmazania, ako keby sa dívali na podklad cez matné sklo. Takto dizajnéri a vývojári zistia, či sa používateľom efekt rozmazania naozaj páči.

V ponuke Štart sa objavili animované dlaždice ďalších aplikácií. Zlepšila sa kontinuita zobrazovania na viacerých monitoroch s rôznym DPI. Laicky povedané – používateľské rozhranie operačného systému a aplikácií vyzerá na všetkých monitoroch rovnako pekne bez ohľadu na DPI. Interaktívna digitálna asistentka Cortana je čoraz hlbšie integrovaná nielen do operačného systému, ale aj do aplikácií

Aplikácia Music Preview má zaujímavé vylepšenia používateľského rozhrania. Pomocou aplikácie Video Preview si môžete stiahnuť filmy a odoberať televízne programy, samozrejme len v podporovaných regiónoch. Zostava 10074 má aj niektoré obmedzenia. Vývojári zatiaľ nemôžu povoliť režim Vývojár v nastaveniach a musia povoliť zariadenie pre vývoj pomocou editora politiky skupiny.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: